League Table

Printable version

Summer 2019

DATES FOR YOUR DIARIES


AGFM/PRESENTATION NIGHT at Warriors Venue Tuesday 3rd September 7:30pm


LEW VALE CUP FINALS

CW18 vs CW4 (Date tbc)

DARE CUP FINALS

Outstanding Semi-Final CW8 vs Natives A

Winners of that will play Herne Bay E

D1892_Lew Vale Handicaps 2018-2019 Revised April 2019.pdf


D1915_SL 2019 Group Schedules b.pdf

Group 1 - Doubles

Team Played Won Draw Lost EF EA BP Points
Pheasant Pluckers 5 4 0 1 8 3 4 8
Treble Trouble 5 3 0 2 8 5 3 8
Burns Knights 5 3 0 2 7 6 3 7
SALT 3 3 0 0 6 2 3 6
Crab and Wrinkle 4 2 0 2 4 5 2 4
*BYE* 5 1 0 4 4 8 1 4
Hobgobliners 3 0 1 2 1 4 0 1
Fruit Bats 4 0 1 3 1 6 0 1
Last result update: Yesterday @ 6:38pm

Group 2 - Doubles

Team Played Won Draw Lost EF EA BP Points
Caz and Dave 5 4 0 1 8 4 4 8
Rocking Roosters 4 3 0 1 7 2 3 7
Ynotus 3 3 0 0 6 0 3 6
Phoenix Spinners 6 3 0 3 6 8 3 6
Bay Grays 4 2 0 2 5 5 2 5
Magnum Force 5 2 0 3 4 6 2 4
Doodle Dashers 2 1 0 1 3 3 1 3
Wickedly Sharp 5 0 0 5 3 10 0 3
Istead United 2 0 0 2 0 4 0 0
Last result update: Sat 22 Jun @ 3:27pm

Group 3 - Doubles

Team Played Won Draw Lost EF EA BP Points
Calder Hall 5 4 0 1 8 2 4 8
The Jokers 5 4 0 1 8 3 4 8
Rockstars 4 3 0 1 7 3 3 7
Cheesy Boys 3 3 0 0 6 1 3 6
Girl Fridays 5 2 0 3 6 8 2 6
Up for a challenge 3 0 0 3 1 6 0 1
Linbar 3 0 0 3 1 6 0 1
Gryffin Dor 4 0 0 4 0 8 0 0
Last result update: Sat 22 Jun @ 3:31pm

Premier Group - Doubles

Team Played Won Draw Lost EF EA BP Points
Simon Rudland / Jake Coombes 8 0 8 0 0 0 0 0
Simon Hillier / Sharon Clarke 8 0 8 0 0 0 0 0
Ron Rowley / Andy Roberts 8 0 8 0 0 0 0 0
Mike Howard / Dave Emery 8 0 8 0 0 0 0 0
Matt Leete / Jack Roberts 8 0 8 0 0 0 0 0
John Glass / Mike Chapman 8 0 8 0 0 0 0 0
Ian Mileham / Ben Greenwood 8 0 8 0 0 0 0 0
Ian Gordon / Henry Mileham 8 0 8 0 0 0 0 0
Last result update: Today @ 12:49pm

Outstanding

There are 14 missing match results , click here to list them?

Latest Results

Show all fixtures & results
Thursday 04 July
SALT 3-2 Pheasant Pluckers
Thursday 27 June
Caz and Dave 3-2 Phoenix Spinners
Monday 24 June
Ron Rowley / Andy Roberts 3-1 John Glass / Mike Chapman
Ian Mileham / Ben Greenwood 1-3 Simon Hillier / Sharon Clarke
Simon Rudland / Jake Coombes 1-3 Mike Howard / Dave Emery
Ian Gordon / Henry Mileham 2-2 Matt Leete / Jack Roberts
Simon Hillier / Sharon Clarke 2-2 Simon Rudland / Jake Coombes
John Glass / Mike Chapman 1-3 Ian Mileham / Ben Greenwood
Matt Leete / Jack Roberts 2-2 Ron Rowley / Andy Roberts
Mike Howard / Dave Emery 1-3 Ian Gordon / Henry Mileham
Thursday 20 June
*BYE* 1-4 Crab and Wrinkle
Burns Knights 4-1 Hobgobliners
Girl Fridays 0-5 The Jokers
Wednesday 19 June
Up for a challenge 0-5 Calder Hall
Rockstars 2-3 Cheesy Boys
Tuesday 18 June
Treble Trouble 2-3 Fruit Bats
Phoenix Spinners 4-1 Magnum Force
Bay Grays 5-0 Wickedly Sharp
Remember me and or Register